10 причин обрати дистанційне навчання за гроші

Чому варто обрати дистанційне навчання за гроші, а не безкоштовні його аналоги. 10 причин, які написав студент із власного досвіду.

Коли тільки почало з’являтися безкоштовне дистанційне навчання, дуже часто можна було почути серед знайомих, що хтось проходить ті чи інші курси. Це звучало досить гордо, адже навчання було англійською, а саму програму готував викладач якогось закордонного всесвітньо відомого університету. Та за кілька років цей вау-ефект почав проходити й тепер на електронну освіту більше дивляться як на інструмент досягнення цілей. Самі навчальні програми гарно аналізують, перш ніж підписатися на курс онлайн.

Це все свідчить про те, що люди перестають сприймати e-learning як тренд, а дивляться на нього із практичної точки зору. Вони готові платити гроші за гарні знання та економію свого часу. І ось тепер кермо отримали не безкоштовні онлайн-курси від іменитих професорів, а звичайні навчальні заклади. Саме вони за гроші готові надати якісний матеріал і допомогти у вивченні теми.

Хочу написати головні фактори, які спонукали мене обрати дистанційну освіту. Можливо вони будуть корисними для початківців в даній темі.

10 причин, чому я обираю дистанційне навчання за гроші

1. Багато навчальних програм

Безкоштовне навчання завжди дає обмежену кількість тематик для вибору. Інколи знаходиш щось схоже на те, що як раз потрібно тобі для вивчення. Але коли переглядаєш навчальну програму, то її зміст уже досить розчаровує. Іншого варіанту не має, тому часто погоджуються і на таке. Навіщо тратити свій час на те, що не повністю задовольняє потреби? У якийсь момент все одно доведеться вчити самостійно додатковий матеріал чи шукати нові курси. А для платного навчання завжди існує достатній вибір програм та навчальних закладів. Обрати навіть можна курс авторитетного лектора.

2. Більша вірогідність закінчити навчання

Ні для кого не секрет, що головна проблема дистанційної освіти у самоорганізації. Дуже важко не тільки спланувати свій час для навчання, а й дійсно його ефективно використовувати. Тому велика кількість людей починає безкоштовні курси, але мало хто закінчує їх. Навіть створюють довгі списки рекомендацій – як закінчити розпочате навчання. Одним із вагомих факторів для вирішення цієї проблеми залишається оплата. Адже, коли віддаєш гроші за своє навчання наперед, то бажання його покинути виникає уже набагато рідше.

3. Економія часу та зусиль для досягнення своїх цілей

Мало хто вчиться просто для власного розвитку чи задоволення від процесу. Всі цілі завжди є обмежені в часі, тому на спроби та помилки у виборі якості знань зовсім не хочеться витрачати власних цінних ресурсів. А за якість і економію часу доводиться платити.

4. Комунікація між викладачем та студентом

Зі мною мають погодитися всі, що можливість комунікації між лектором та студентом дуже важлива. Це та суттєва відмінність від повністю самостійного навчання. Вона і стимулює продовжувати здобувати знання, і надихає, і завжди є до кого звернутися зі своїми питаннями, уточненнями, чи за порадою.

5. Онлайн-уроки у формі вебінарів

Писати питання, чекати відповідь. Потім знову писати уточнення, чекати відповідь і так далі – це такий довгий процес, який не заохочує до вивчення теми. Це швидше один із способів отримання відповідей на свої питання. А от миттєве спілкування із викладачем у формі вебінару, можливість відразу розглянути приклади, зробити колективно якісь завдання, почути питання інших студентів – завжди мають більшу ефективність при навчанні. Тому варто оцінити таку перевагу, яку ви отримуєте при дистанційній освіті за гроші.

6. Домашні завдання і коментарі лектора до них

Можна думати, що вже все зрозуміло та опрацьовано, але реальну оцінку зробить тільки професіонал, який перегляне вашу виконану роботу. Коментарі по виконаному домашньому завданню часто спонукають подивитися на вирішення питання з іншої точки зору. Такої можливості, на жаль, не має в безкоштовних курсах, оскільки це час, який людина витрачає на свою роботу, а він завжди цінний.

7. Тільки актуальна інформація

У сучасному світі все так швидко змінюється, що варіант – один раз створити навчальний курс і кілька років його використовувати без змін – просто не проходить. Він стає досить швидко не актуальним і тому не ефективним, тільки марнує час студента. Тому на платному навчанні лектори завжди відповідають за якість, актуальність інформації, яку вони дають студентові.

8. Дедлайни працюють і в онлайн-навчанні

Студенти не тільки вчаться. Вони працюють, відпочивають, вирішують різні задачі і проводять час із родиною, друзями. Але і в цьому випадку без конкретних дат, до яких треба надіслати виконане домашнє завдання, відвідати вебінар – не обійтися. Вони навіть дорослих студентів тримають в ефективному навчальному ритмі та завжди стимулюють регулярно працювати над матеріалом. Як відомо, у безкоштовному навчанні не має дедлайнів, весь навчальний процес дається тільки на розсуд та самоорганізацію студента, що є дуже поганою практикою.

9. Вагомий сертифікат після закінчення навчання

Звичайно, диплом про закінчення навчального курсу не є показником високого рівня знань, але все одно є більш цінним екземпляром від свого безкоштовного аналога. Якщо навчальний заклад має гарну репутацію, то такий документ може зіграти свою важливу роль у вашому професійному майбутньому.

10. Цінний внесок до резюме

Мабуть, мало студентів пишуть у своє резюме  інформацію, що закінчили якийсь навчальний курс на безкоштовній платформі. Але варто поінформувати працедавця про те, що ви маєте диплом після закінчення платних дистанційних курсів по важливій професії. Така інформація, безумовно, буде плюсом на вашу користь.

Звичайно, кожен сам обирає форму свого дистанційного навчання і виходить зі своїх цілей, можливостей. Я тільки написала свої причини, які спонукають мене платити гроші та отримувати якісні знання.